pondelok 6. júla 2015

O ôsmej na arche

Pojinko upozorňuje na knižku:


O ôsmej na arche - Ulrich Hub


Už na prvý pohľad ma táto knižka, napísaná na motívy detskej divadelnej hry, zaujala. Je to niečo iné, niečo nové (a že sa nedá už nič vymyslieť! -, pchá) a niečo milé. S veľmi milými ilustráciami (do tučnej bielej holubičky sa určite zaľúbite).
V krátkosti k príbehu:
Nastáva Potopa a tá zastihne našich troch kamarátov tučniakov. Lenže miesta na Noemovej arche sú obmedzené a lístky na palubu sú len dva. Tučniačiky sa ale rozhodnú svojho kamaráta na palubu prepašovať, veď hádam ho len neopustia!

Celou knižkou sa nesie posvätnosť priateľstva ako jednej z najväčších hodnôt a tiež tak potrebná myšlienka, že sa netreba odovzdať do rúk osudu, ale je potrebné ho spoluvytvárať a podieľať sa na ňom.

Pri tejto knižke, (keď už na ňu upozorňujem) musím tiež upozorniť na jednu skutočnosť. Tá nemusí byť nutne nedostatkom, no vyskytuje sa tu. Nábožensky založeným ľuďom môže vadiť, že Boh je tu vykreslený ako nejaká vzdialená veličina, ktorá navyše možno aj tak vôbec neexistuje. Ďalší sa ale práve s tým stotožňuje. A bude pochybovať spolu s tučniačikmi. K tomuto sa Pojinko nevie vyjadriť, lebo je len malý červíček a sám netuší ako to je. Vie však celkom určite, že táto knižka je dobrá!

info:
ilustrácie: Jörg Mühle
vydal: Zelený Kocúr, 2013
počet strán: 64  
klasický formát, tvrdá väzba
veková hranica: 7/8+
pre chlapcov aj pre dievčatá


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára