utorok 25. apríla 2017

Osamelý macko + smutný koník

Pojinkova téma:


Knižky pre pohladenie dušičky najmenších čitateľovPojinko natrafil na prekrásnu a dojímavú dvojicu príbehov, ktoré napísala Emily Lim a nakreslil Neal Sharp a volajú sa: 

O koníkovi Hrdzošovi 

Kde sa stretneme so starým a zabudnutým hračkárskym koníkom Hrdzošom, ktorý zo všetkého najviac túži po tom, aby sa jedného dňa zmenil na živého krásneho koníka. Teda, aby sa stal skutočným, naozajstným koňom.
Spozná však jedného chlapčeka, ktorý si ho obľúbi a nevymenil by ho ani za slávneho žrebca Čierneho bleska!

ukážka:
  


O osamelom mackovi

V tomto príbehu zas spoznáme plyšového medvedíka Packa, ktorého si pre chybičku krásy nechce kúpiť žiadne dieťa a tak ostáva stále smutný na poličke v hračkárstve. Jedného dňa zavíta do obchodu chlapec, ktorému sa macko zapáči práve preto, že je taký, aký je.


ukážka:Oba príbehy sú variácie na rovnakú tému, obidva skončia šťastne, ale každý má odlišný a veľmi silný príbeh, ktorý by pohol aj tristotonovým balvanom :) A roznežnil a spravil dobrým aj zlého rozprávkového černokňažníka :)

Niečo tak krásne, dojímavé a dobré (kvalitné vďaka múdremu a vyrovnanému textu, ktorý citlivo narába s detskou psychikou a predstavivosťou, a dobré aj v zmysle mravnej kvality diela) už veru Pojinko dlhšie nečítal. A to takéto knižky vyhľadáva!...

Knižky vydalo len nedávno jedno z obľúbených Pojinkových vydavateľstviev Verbarium.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára